Julkaistu 29.01.25 | klo 19:08 | kategoriassa Uncategorized
Paras mahdollinen laatu – ilman brändilisää
Markkinoilla on suuria laatueroja merinovillatuotteissa. Alle 100 eurolla ei saa laatua, ja monet markettikerrastot sisältävät keinokuituja ja polyamideja, jotka eivät hengitä kunnolla ja voivat aiheuttaa kutinaa. Meidän tuotteemme sen sijaan:
100 % merinosilkki ( 85% merinoa ja 15% silkkiä )– huippuluokan sileys ja mukavuus
Ei kutita – sopii myös herkkäihoisille
Ei keinokuituja, ei tingitty laadusta
Merinosilkin hengittävyys on jopa 40 kertaa parempi kuin puuvillalla ja keinokuiduilla. Se ei ainoastaan pidä sinua lämpimänä kylmällä kelillä, vaan myös viileänä ja kuivana kuumalla säällä, mikä tekee siitä täydellisen valinnan ympärivuotiseen käyttöön.
Merinovilla on luonnostaan antibakteerinen, mikä tarkoittaa, että se ei ime itseensä hajuja kuten keinokuituiset vaatteet. Voit käyttää sitä päiväkausia ilman, että se alkaa haista, ja se säilyttää lämpöominaisuutensa jopa märkänä.
Monet merinovillatuotteet kuluvat nopeasti käytössä, mutta merinosilkin ja merinovillan yhdistelmä tarjoaa huippuluokan kestävyyden. Tämä tarkoittaa, että saat kerraston, joka kestää käytössä vuosia ilman nyppyyntymistä tai venymistä.
Meille on äärimmäisen tärkeää, että tuotteemme valmistetaan Suomessa. Tämä tarkoittaa:
Kaikki verot maksetaan Suomeen – tuet samalla suomalaista hyvinvointia.
Suomalaiset alihankkijat saavat työtä – tuotteemme eivät ole massatuotantoa vaan huolella tehtyä laatua.
Ei jälleenmyyjiä – parempi hinta suoraan sinulle – Koska myymme suoraan ilman välikäsiä, voimme tarjota huippulaatua ilman ylimääräisiä hintalisäyksiä.
Messuilla saamme jatkuvasti palautetta siitä, kuinka markettikerrastot kutittavat ja ovat epämukavia. Kun asiakkaat hypistelevät Merinot Pro -kerrastoamme, reaktio on aina sama: “Mitä tämä on? Tältäkö merinovillan pitäisi tuntua?”
Meille on tärkeää että tuotteet on valmistettu Suomessa.
Tuotteet ovat valmistettu ekologisuutta ja eettisyyttä silmällä pitäen luonnon kuiduista.
Olemme tukkukauppa, ilman jälleenmyyjän katetta, siksi pystymme tarjoamaan Teille laadukkaat ja kotimaiset tuotteet kilpailukykyisellä hinnalla.
Tervetuloa tekemään hyvän mielen ostoksia!
merinovilla.asiakaspalvelu@gmail.com
merinovilla.asiakaspalvelu@gmail.com