Kuvaus
Täydellinen merinoyhdistelmä – mukavuutta ja lämpöä ilman kompromisseja
Tässä yhteistarjouksessa yhdistyvät kaksi Active-Arcticin huipputuotetta: Merinot Pro -merinosilkki lahjebokserit ja merinovillainen vartalonlämmitin (pyllytin). Yhdessä ne tarjoavat ylivoimaista käyttömukavuutta, lämpöä ja hengittävyyttä niin arkeen, ulkoiluun kuin aktiiviseen liikuntaan ympäri vuoden.
Bokserit siirtävät kosteuden pois iholta, ehkäisevät hankaumia ja tuntuvat miellyttäviltä myös pitkässä käytössä. Vartalonlämmitin tuo lisälämpöä ja on tuulenpitävä, toimien erinomaisesti myös pyllyttimenä suojaten alaselkää ja lantion aluetta kylmältä ja vedolta.
Tämä yhdistelmä on asiakkaiden luottovalinta vaelluksille, urheiluun, työpäiviin ja palautumiseen. Kun haluat varman lämmön, kuivan tunteen ja huippumukavuuden yhdellä paketilla – nyt nämä kaksi huipputuotetta yhteishintaan tarjouksessa.
Merinot Pro -merinosilkki lahjebokserit (unisex)
Huippusuosioon nousseet Merinot Pro -merinosilkki lahjebokserit tarjoavat poikkeuksellisen mukavuuden jokapäiväiseen käyttöön. Nyt entistä sileämpi merinosilkkikangas ja vähäisemmät saumat takaavat, ettei bokserit paina tai hierrä ihoa, mikä tekee niistä ihanteelliset pitkäaikaiseen käyttöön. Lahkeiden ohuet resorit estävät bokserien nousemisen ja pitävät ne paikoillaan ilman puristusta.
Merinosilkin yhdistelmästä johtuva huikea hengittävyys tekee näistä boksereista täydelliset ympärivuotiseen käyttöön, sillä ne pitävät olon miellyttävänä niin viileässä kuin lämpimässä säässä. Tämä tekee merinosilkki lahjeboksereista erinomaisen valinnan niille, jotka arvostavat ylivoimaista mukavuutta ja monipuolisuutta alusvaatteissaan.
Asiakaspalautteet tuotteestamme:
”Kiitos merinovillakauppias, nämä boxerit pelastivat minun Lapin matkani. Nyt ei takapuoli jäädy hississä, huipputuote on!”
”Onpa todella miellyttävät nämä reisiboxerit polkupyöräilyssä ja yllättävän kestävätkin vielä.”
”Toimii loistavasti uimahousujen alla, kun tuo eturauhanen alkaa kylmemmillä uimakeleillä kiukkuilemaan.”
”Käytän näitä ympäri vuoden, talvella hiihtäessä ja kesällä juostessa, suosittelen.”
”Minulla on ongelma, kun harrastan tanssia ja reidet hankaavat toisiaan. Nyt lavatansseihin kesämekko päälle ja lahjeboxerit jalkaan. Aivan mahtavat.”
”Ostin vaeltajanpaketin ja siinä tuli mukana kahdet lahjehousut. Enpä olisi tajunnut, kuinka hyvät nämä on pitkillä vaelluksilla. Lämmittää, vaikka on kosteatkin ja kuumalla kelillä pidän pelkkiä boksereita. Hyttyset kyllä mojauttaa näistä läpi.”
”Oli jalassa eka kertaa maratonilla, ei reisihankaumia, eikä nivuset kipeät. Ihme housut, en koskaan enää juokse ilman näitä.”
Kauppiaan kommentti: ”Noin kolme vuotta sitten kokeilin näitä reisiboxereita, enkä ole ollut päivääkään sen jälkeen ilman näitä. En ole koskaan pitänyt näin mukavia alkkareita. Atoopikkona ihoni on hyvin herkkä, mutta nämä merinosilkkiboxerit ovat aivan mahtavat jalassa, 365/24. Näistä housuista ei ole koskaan tullut minkäänlaista reklamaatiota, mutta kiitosta tulee aivan koko ajan.”
Kyseinen taulukko koskee tätä tuotetta mutta alushousuissa emme anna takuuta nyppääntymisestä, hankaus housuissa voi tehdä nyppyä housujen haaroihin ja sisä-reisiin. Pehmeä neulos on laadukas kotimainen materiaali mutta hankaus takuuta ei pysty antamaan kovassa käytössä oleviin alushousuihin.
Huom! Puhdistuu tuulettamalla, bokserit ovat hygieeni tuote joten pesun tarve on sama kuin alushousuissa, jos tuote on alushousuna käytössä tuoteen voi pestä.
Ei käsin pesua!! Villa ohjelmalla konepesu, käyttäen pesupussia ja villalle sopivaa pesuainetta, älä venytä märkää tuotetta jotta herkät villakuidut eivät rikkoudu, käsittele tuotetta varovasti aina märkänä. (Suojaa merinovilla koilta ja turkiskuoriaiselta, säilytys ilmatiivis pussi ja kaappiin kannattaa laittaa laventelia tai seetripuun öljyä).
85% MERINOVILLAA
15% SILKKIÄ
VARTALONLÄMMITIN / PYLLYTIN
98 % MERINOVILLAA
2 % LYKRAA
Vartalonlämmitin, joka tunnetaan myös nimellä pyllytin, on valmistettu 98 % merinovillasta ja 2 % lycrasta, mikä tekee siitä erittäin pehmeän ja mukavan iholla. 320 g/m2 paksuuden ansiosta se tarjoaa erinomaista lämpöä ja tukea lantion ja rintakehän alueelle. Tuote on osoittautunut tehokkaaksi issiaksen ja reuman hoidossa sen antibakteerisen ominaisuuden ja verenkiertoa stimuloivan vaikutuksen ansiosta. Se on myös suositeltu käytettäväksi leikkausten jälkeen parantumisalueella. Monipuolisuutensa ansiosta tuotetta voidaan käyttää minihameena, pyllyttimenä tai toppina, ja se on suosittu valinta myös talvisena juoksuhameena. Tiheä inter-lock neulos tarjoaa tuulenpitävyyttä, ja lycran ansiosta tuote on mukavan joustava. Asiakaspalautteen mukaan vartalonlämmitin on tarjonnut välitöntä helpotusta iskiasvaivoihin. Tuulenpitävät ominaisuudet ovat tehneet siitä hiihtäjien keskuudessa erittäin suositun.




